Ülari +372 52 50 155 | Julia +372 56 509 191 | interiors@nemos.ee

OMANÄOLINE KORTER FUNKMAJAS

Avar ja omanäoline hea planeeringuga korter unikaalses ajaloolises hoones vaiksel kõrvaltänaval miljööväärtuslikus Kassisaba asumis.

HOONE

Esinduslik Villa Eha on arhitektuurimälestis, mille on aastatel 1945-46 kavandanud arhitekt Nikolai Kuzmin (muude tööde hulgas ka Narva-Jõesuu sanatoorium). Funktsionalistlike joontega kivihoone juures on kapitaalse renoveerimise käigus säilitatud ja esile toodud kõik iseloomulikud detailid – stukk-reljeefid fassaadil (skulptor Enn Roos), karniisid, plaatrõdud, erineva suurusega akende grupid, liigendatud fassaadid, õhulised metallist reelingpiirded, erineva faktuuriga krohv ja endisaegses võtmes trepikojad.

Väärikad sepislahendused ja tammetoonis uksed-aknad on valmistatud ajaloolisi profiile järgides maja algupärandist lähtuvalt. Elamul on suurepärased proportsioonid, hea valgus ja värvilahenduste harmoonia. Hoone tehnosüsteemid on täielikult kaasajastatud.

Villa Eha renoveerimisel 2009. aastal on ellu viidud kompromissitult parimad ja kvaliteetseimad lahendused, väärtustades ajaloo pärandit ja väärikat arhitektuuri, tagades seeläbi lugupidamist vääriva parima võimaliku tulemuse.

        

ASUKOHT

Villa Eha asub Tallinna kesklinna miljööväärtuslikus piirkonnas põlise Kassisaba asumi vaiksel kõrvaltänaval. Rahuliku kuni 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel asuvad paljud elukvaliteeti tõstvad sihtkohad nagu Toompea ja Vanalinn, Vabaduse väljak ja Tõnismägi, Telliskivi kvartal, Kristiine Keskus, Šnelli park, Park Inn by Radisson Meriton vee- ja saunakeskusega ning jõusaaliga hotell, paljud erinevad söögikohad (Kalambuur, Pööbel, Kuldmokk, Mademoiselle).

Lähikonnas on lasteaiad ja hinnatud-tunnustatud koolid (paarisaja meetri kaugusel paralleeltänavas ajalooline Jakob Westholmi Gümnaasium ning Tallinna Kunstikool). Vahetus läheduses paiknevad esinduslik Ühendkuningriigi Suursaatkond ning Falgi ja Hirvepark. Tegutseb aktiivne Kassisaba Selts.

Villa Eha naabruses asuvad miljöösse sulanduvad ajastustruud 2- kuni 4- korruselised korterelamud. Vaiksel tänaval puudub transiitliiklus, mis garanteerib koduomanikele praktiliselt müravaba keskkonna, kuid samas kõik kesklinna hüved. Kuni 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel asuvad erinevad ühistranspordipeatused.

KORTER

Korter asub kõrgel esimesel korrusel, paikneb läbi maja (magamistoad põhja- ja elutuba koos köögiga lõunasuunas), ruumide lagede kõrgus 3,2 meetrit. Korteri koosseisus on 2 magamistuba (18,5 ja 13,1 m2), vannituba-tualett (5,2 m2), elutuba-köök (33,1 m2) koos ühendusteedega (esik ja koridor kokku 8,3 m2), lisaks hoone soklikorrusel asuv panipaik (5,6 m2), kokku korteri reaalosa 83,8 m2.

Korteris on kasutatud ja säilitatud kvaliteetseid ja väärtuslikke viimistlusmaterjale nagu tammelaud ja betoon (põrandad), lubikrohv (seinad, laed), väljapuhastatud tellis (seinad).

Korteri välisuks on tammespooniga puituks, siseuksed ajalooliste profiilidega värvitud puituksed koos kvaliteetsete furnituuridega. Aknad on tamme toonis kahe raamiga puitaknad.

Küte on korteris lahendatud malmribiradiaatoritega (magamistoad) ning põrandaküttega (elutuba-köök vesiküte ja vannituba-tualett elektriküte). Hoone lokaalne küte ja sooja vee tootmine on lahendatud kahe gaasiakatla baasil (paigaldatud 2014).

Korteri sisustuses on kasutatud kvaliteetset ja ajastutruud sanitaartehnikat (vannitoa-tualeti sisutuses Duravit’i 1930ndate seeria jalaga valamu ja WC-pott, Nicolazzi segistid, köögis Smeg’i valamu ja Nicolazzi segistid). Köögitehnika on kvaliteetne De Dietrich (pliit (gaas, induktsioon), ahi, nõudepesumasin).

Korterit on võimalik osta koos sisustusega (Nemos Interiors valikust, ei sisaldu hinnas).

Korteris on kamina võimalus.

    

 

AED

Villa Eha avarat krunti (2100 m2) piirab esinduslik metallvarbadega aed. Õue kõnni- ja sõiduteed on sillutatud nunnakivi, murukivi ning hinnalise punase ja halli graniidiga. Aias asuvad ajaloolises võtmes aiapaviljon koos mööbli ja aiagrilliga, laste mänguala koos liivakasti ja kiiguga ning pergola. Aia taimestiku heaolu eest kannavad armastusega hoolt oma ala spetsialistid ja tulemus on imeline- aias ja ümber hoone kasvavad kümned ja kümned eri sordist taimed, mille hulgas on okaspuid, leht-ilupõõsaid, viljapuid, marjapõõsaid, ronitaimi, roose, püsililli, kõrrelisi ja sibullilli. Aeda ja hoonet kaunistab pimedal ajal läbimõeldud ja efektne valguslahendus (renoveeritud 2017). Aed on turvaline ja huvipakkuv koht ka neljajalgsetele sõpradele.

 

PARKIMINE

Korteri juurde kuulub üks parkimiskoht aiaga piiratud hoovis vahetult korteri akende all ning külaliste kasutada on veel lisaks üks üldkasutatav parkimiskoht. Hoovi saab puldiga avatavast automaatväravast. Elaniku parkimistasu (soodustusega) tänaval parkides on 120 eurot aasta ning parkimisõigus kehtib kogu Kassisabas.

NAABRID

Hoones on 12 korterit, neist valdav osa pikajalised elanikud. Naabrid on viisakad ja heades suhetes ning oma kodu ja ümbruskonna suhtes hoolivad.

FAKTID

Hoone Kivihoone ehitatud 1946 ja kapitaalselt renoveeritud 2009

Omandivorm Korteriomand

Elamispinna suurus 78,2 m2

Panipaiga suurus 5,6 m2

Reaalosa suurus 83,8 m2

Tubade arv 3

Magamistubade arv 2

Korrus 1

Parkimine Kinnises sisehoovis 1 parkimiskoht

Korter müüdud september 2017